II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Msze św. z naukami codziennie o godz. 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy każdego dnia rekolekcji prze Mszą św. Serdecznie witamy ks. Bogdana Konarzewskiego, proboszcza parafii p.w. św. Michała Archanioła w Witoszynie, serdecznego przyjaciela naszej wspólnoty parafialnej, który będzie dla nas przewodnikiem duchowym. 
 3. Z racji rekolekcji we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 4. We czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo Akatystu ku czci Bogurodzicy.
 5. Msze św. roratnie ze świecami w czasie rekolekcji o godz. 18.30, po rekolekcjach o godz. 18.00, dzieci i młodzież zapraszamy w piątki o godz. 18.00, w kościołach filialnych roraty we środę o godz. 16.30, w tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. w Starym Żaganiu.
 6. W zakrystii jest lista, na której możemy zapisać nasze imiona w Bożonarodzeniowej Akcji Świątecznej Opactwa Benedyktynów z Jerozolimy – „W tę Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem”.
 7. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 8. PZC zaprasza do włączenia się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej: Rodzina – Rodzinie. Są przygotowane kartki i każdy chętny może anonimowo przygotować świąteczną paczkę. Różne kolory kartek odpowiadają wielkości rodziny, dla której przygotujemy prezent, tzn. – czy chcemy i możemy obdarować jedną osobę, lub rodzinę dwu-, trzy-, pięcio-, czy siedmioosobową. Na kartkach podana jest również liczba dzieci w danej rodzinie. Gorąco zapraszamy do wielkoduszności i pomocy najuboższym z naszej wspólnoty parafialnej i dostarczenie paczek do zakrystii, do 16 grudnia.
 9. Adwentowy Turniej Warcabowy odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy i rywalizacji. Zapisy w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę w Żagańskim Pałacu Kultury w sali Inter zostanie wyświetlony film „Prorok” o bł. Kardynale Wyszyńskim.
 11. Dzisiaj pamiętamy o Kościele katolickim na Wschodzie – m. in. na Ukrainie i na Syberii. Wyrazem pomocy jest modlitwa oraz ofiara zebrana na tacę.
 12. Taca w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za sprzątanie kościoła.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp.: Lech Kopta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! 
 15. Życzymy dobrych rekolekcji!

 

ks. Marcin Siewruk  – proboszcz