II Niedziela Adwentu – 05.12.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Msze św. z naukami codziennie o godz. 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy wraz kapłanami z dekanatu we wtorek rano od godz. 8.00, a po południu od godz. 16.00. Serdecznie witamy ks. Jędrzeja Polaka, wikariusza parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Świebodzinie, który będzie dla nas przewodnikiem duchowym. 
 4. 5 grudnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym rozpoczyna się dekanalne przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia. 
 5. Z racji rekolekcji we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna. 
 6. We środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.30 – kończącej rekolekcje adwentowe – na nabożeństwo Akatystu ku czci Bogurodzicy.
 7. W następną Niedzielę spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii po Mszy św. o godz. 12.15.
 8. Msze św. roratnie ze świecami w czasie rekolekcji o godz. 18.30, po rekolekcjach o godz. 18.00, dzieci i młodzież zapraszamy w piątki o godz. 18.00, w kościołach filialnych roraty we środę o godz. 16.30.
 9. W zakrystii jest lista, na której możemy zapisać imiona w Bożonarodzeniowej Akcji Świątecznej Opactwa Benedyktynów w Jerozolimie – „W Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem”.
 10. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 11. Oaza młodzieżowa zaprasza na spotkanie w Domu Katechetycznym w piątek po wieczornej Mszy św.
 12. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów w sobotę o godz. 11.00. Dzieci zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.
 13. Dzisiaj pamiętamy o Kościele katolickim na Wschodzie – m. in. na Ukrainie i na Syberii. Wyrazem pomocy jest modlitwa oraz ofiara zbierana do puszek.
 14. Taca w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za sprzątanie kościoła.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Zdzisław Bielawski, Kazimierz Cierpiał i Stanisława Wojakowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! 
 17. Życzymy dobrych rekolekcji!

 

ks. Marcin Siewruk  – proboszcz