II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja z Miry. Pamiętajmy o życzliwości, dobroci, uśmiechu. Przy wyjściu z kościoła prosimy poczęstować się cukierkami.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 20 osób, natomiast w kościołach filialnych do 10 wiernych. Bp diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
 4. Rozpoczęliśmy adwentowe rekolekcje. Zapraszamy na Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Dzisiaj o godz. 17.15 młodzież poprowadzi Nieszpory, w kolejnych dniach wieczorna modlitwa psalmami o godz. 16.30.
 5. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, po Eucharystii o godz. 18.30 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy, liturgię zaczerpniętą z tradycji Kościoła Wschodniego.
 6. Każdego dnia rekolekcji okazja do spowiedzi św. przed Eucharystią przy kaplicy Grobu Pańskiego. W ostatnim dniu rekolekcji, we środę po Mszy św. o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu – modlitwa w intencji wspólnoty parafialnej, szczególnie osób chorych i samotnych.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki oraz świece na stół wigilijny w zakrystii ministranckiej.
 8. Odwiedziny chorych planujemy na sobotę 19 grudnia.
 9. W tym roku musimy odwołać Adwentowy Turniej Warcabowy, oraz Kiermasz Adwentowy.
 10. Decyzją bp. Tadeusza Lityńskiego ks. Jędrzej Polak kończy posługę w naszej parafii i od przyszłej soboty będzie wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Żarach. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 18.00. Dziękujemy z całego serca za gorliwą i pełną duszpasterskiego zaangażowania pracę w naszej wspólnocie.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, oraz za wszystkie gesty życzliwości i pomocy. Paniom ze wspólnoty Róż Różańcowych za posprzątanie naszego kościoła.
 12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 13. Życzymy Parafianom dobrej i błogosławionej niedzieli.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Kazimierz Wójcik, Danuta Chodorowska, Benedykt Doroziński, Wiesława Mamot, Henryk Brejdak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz