II Niedziela Adwentu – 08.12.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Niepokal. Poczęcia NMP.
 2. Dzisiaj witamy jako nowego proboszcza naszej parafii ks. Marcina Siewruka. Msza św. przywitania ks. Marcina oraz pożegnania ks. Jarosława Stosia o godz. 12.15. W czasie Mszy św. ks. Jarosław pragnie podziękować wszystkim parafianom oraz braciom w kapłaństwie za cztery lata wspólnego odkrywania piękna naszej wiary oraz Kościoła. Ks. Jarosław pragnie podziękować ludziom za niezliczone gesty pomocy i życzliwości, a Bogu za przywilej bycia pasterzem na Górce.
 3. Od jutra do środy zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Msze św. z naukami – o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy z kapłanami z dekanatu w środę – pół godziny przed każdą Mszą św. Rekolekcje poprowadzi nowy proboszcz naszej parafii ks. M. Siewruk.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.45, 11.00 i 12.15 przed kościołem – mini kiermasz adwentowy z możliwością nabycia sianka na wigilijny stół, ozdób bożonarodzeniowych i filiżanki kawy.
 5. Z racji rekolekcji we wtorek nie będzie czynna kancelaria, w środę – nie będzie Mszy św. w Koloni Laski, a roraty dla dzieci będą o godz. 18.30.
 6. W piątek spotkanie przed bierzmowaniem dla grupy młodszej – 7 klasy o godz. 17.15.
 7. Ruch Światło-Życie zaprasza do wspólnej modlitwy podczas celebracji Słowa Bożego w piątek po Mszy świetej wieczornej. Tematem będzie Wspólnota Kościoła.
 8. Zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 w Domu Katechetycznym do udziału w II Adwentowym Turnieju Warcabowym na Górce. Zapisy w zakrystii oraz e-mailowo. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 9. W sobotę przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 10. Od przyszłej Niedzieli w kościele – zbiórka nowych zabawek „od dzieci dla dzieci” z Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 11. Rada Miasta oraz Burmistrz zapraszają na Miejską Wigilię w Niedzielę o godz. 16.00 na Placu Generała Maczka.
 12. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00. Dla dzieci i młodzieży z lampionami – w środy i piątki o godz. 18.00. (Roraty na filiach w środę i czwartek o godz. 16.30.)
 13. Zebrana w ostatnim tygodniu żywność przez Caritas będzie wydawana dla najbardziej potrzebujących w środę od godz. 11.00 do 13.00.
 14. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. (W Kolonii Laski i St. Żaganiu świece i opłatki – też w przyszłym tygodniu).
 15. Dzisiaj modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie – na ten cel ofiara do puszek.
 16. Po otrzymaniu ostatniej transzy dachówek – kontynuujemy prace remontu dachu, które planujemy zakończyć 12 grudnia.
 17. Taca za tydzień – na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielnej Górze.
 18. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za sprzątanie kościoła. Na Dom Samotnej Matki zebraliśmy w piątek – 300 zł.
 19. Życzymy dobrych rekolekcji!
 20. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: Marian Mikulski, Piotr Jacek Żabiński, Krystyna Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks, Jarosław Stoś – proboszcz