II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Od dzisiaj do środy zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Msze św. z naukami – o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy z kapłanami z dekanatu w środę – pół godziny przed każdą Mszą św. Witamy ks. Piotra Kwietnia CM, pracującego w kościele św. Krzyża w Warszawie, który będzie naszym przewodnikiem duchowym.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15 przed kościołem – mini kiermasz adwentowy z możliwością nabycia sianka na wigilijny stół, ozdób bożonarodzeniowych i filiżanki kawy.
 4. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla grupy młodszej wraz z rodzicami – dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Z racji rekolekcji we wtorek nie będzie czynna kancelaria, w środę – nie będzie Mszy św. w Koloni Laski, a roraty dla dzieci będą o godz. 18.30.
 6. Zapraszamy w sobotę od godz. 11.00 w Domu Katechetycznym do udziału w I Adwentowym Turnieju Warcabowym na Górce. Zapisy w zakrystii oraz e-mailowo. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych.
 8. Od przyszłej Niedzieli w kościele – zbiórka zabawek „od dzieci dla dzieci” z Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 9. W Niedzielę spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla grupy starszej – na Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Rada Miasta oraz Burmistrz zapraszają na Miejską Wigilię w Niedzielę o godz. 16.00 na Placu Słowiańskim.
 11. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00. Dla dzieci i młodzieży z lampionami – w środy i piątki o godz. 18.00. (Roraty w kościołach filialnych w środę i czwartek o godz. 16.30.)
 12. Zebrana w ostatnim tygodniu żywność przez Caritas będzie wydawana dla najbardziej potrzebujących w środę od godz. 11.00 do 13.00.
 13. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. (W Kolonii Laski i St. Żaganiu świece i opłatki – też w przyszłym tygodniu).
 14. Dzisiaj modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie – na ten cel ofiara do puszek.
 15. Uruchomiliśmy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowego systemu grzewczego – w przyszłą Niedzielę przez ofiarę do puszek. Mamy zgromadzonych 50% potrzebnych środków. Taca za tydzień – na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielnej Górze.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za sprzątanie kościoła. Na Dom Samotnej Matki zebraliśmy w piątek – 300 zł.
 17. Życzymy dobrych rekolekcji!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz