II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Msze św. z naukami codziennie o godz. 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy każdego dnia rekolekcji przed Mszą św. Serdecznie witamy O. Ryszarda Kuczera – Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej z Gorzowa Wlkp., który będzie dla nas przewodnikiem duchowym.
 3. Z racji rekolekcji we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Msze św. roratnie ze świecami w czasie rekolekcji o godz. 18.30, po rekolekcjach o godz. 18.00, dzieci i młodzież zapraszamy w piątki o godz. 18.00.
 5. W zakrystii jest lista, na której możemy zapisać nasze imiona w Bożonarodzeniowej Akcji Świątecznej Opactwa Benedyktynów z Jerozolimy – „W tę Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem”.
 6. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 7. PZC zaprasza do włączenia się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej: Rodzina – Rodzinie. Są przygotowane kartki i każdy chętny może anonimowo przygotować świąteczną paczkę. Różne kolory kartek odpowiadają wielkości rodziny, dla której przygotujemy prezent, tzn. – czy chcemy i możemy obdarować jedną osobę, lub rodzinę dwu-, trzy-, pięcio-, czy sześcioosobową. Na kartkach podana jest również liczba dzieci w danej rodzinie. Gorąco zapraszamy do wielkoduszności i pomocy najuboższym z naszej wspólnoty parafialnej i dostarczenie paczek do zakrystii, do 17 grudnia.
 8. Rada Miasta Żagań oraz Burmistrz Andrzej Katarzyniec zapraszają na Miejską Wigilię w przyszłą Niedzielę – 17 grudnia o godz. 16.00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego.
 9. Wizyta duszpasterska w naszej parafii – tradycyjna kolęda – odbędzie się po raz kolejny w zmienionej formule. Z konieczności, ponieważ w parafii posługuje dwóch księży, odwiedzimy tych parafian, którzy poinformują nas o chęci przyjęcia kolędy, żebyśmy mogli przygotować rozsądny plan odwiedzin. Zaproszenia do wypełnienia są na ołtarzu bocznym. Prosimy o wyrozumiałość wiernych dla których taka forma wydaje się  jeszcze niezrozumiała, ale nie mamy innej możliwości.
 10. Dzisiaj pamiętamy o Kościele katolickim na Wschodzie – m. in. na Ukrainie i na Syberii. Wyrazem pomocy jest modlitwa oraz ofiara zebrana na tacę.
 11. Taca w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i każdy gest pomocy, oraz za sprzątanie kościoła.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Urszula Jabłońska   i Leon Zdrojewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!…
 14. Życzymy dobrych i błogosławionych rekolekcji!

 

ks. Marcin Siewruk  – proboszcz