II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 02.01.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
  3. We czwartek Uroczystość Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. W czasie Mszy św – poświęcimy kredę i kadzidło. W tym roku , z powodu restrykcji pandemicznych rezygnujemy z obrzędu namaszczenia mirrą. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne – parafialne kolędowanie z chórem i scholą.
  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, pamiętajmy szczególnie o misjonarzach głoszących Chrystusa na całym świecie, m.in. o siostrze Lilii Cochle z Haiti i ojcu Robercie Jurzyście z Togo, dlatego taca tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  5. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii została w naszej parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa i dziękowaniem za otrzymane łaski. Dlatego od 3 stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ul. Sosnowej nr parzyste, we wtorek nr nieparzyste, we środę ul. Świerkowej i Brzozowej, w Koloni Laski we środę modlimy się za mieszkańców Żagańca, ul.: Spokojnej, Robotniczej, Narutowicza i Łukasiewicza,, w piątek ul. Klonowej nr parzyste, a w sobotę ul. Klonowej nr nieparzyste.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca, we czwartek po Mszy św. o godz. 9.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich.
  7. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody. 
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
  9. Życzymy wszystkim  błogosławionej Niedzieli.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Czesław Palczewski, Katarzyna Marszewska i Czesław Śramski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Marcin Siewruk – proboszcz