II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 03.01.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. We środę Uroczystość Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. W czasie Mszy św – poświęcimy kredę i kadzidło. W tym roku , z powodu ryzyka infekcji Koronawirusem musimy zrezygnować z obrzędu namaszczenia mirrą.
  3. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
  4. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. udzielona przez bp. Tadeusza Lityńskiego wszystkim diecezjanom. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji Eucharystii w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
  5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, pamiętajmy szczególnie o misjonarzach głoszących Chrystusa na całym świecie, m.in. o siostrze Lilii Cochle z Haiti i ojcu Robercie Jurzyście z Togo, dlatego taca tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  6. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii została w naszej parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa i dziękowaniem za otrzymane łaski. Dlatego od 4 stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ul. Sosnowej nr parzyste, we wtorek nr nieparzyste, we czwartek ul. Świerkowej i Brzozowej, w Starym Żaganiu za parafian zamieszkałych pod nr parzystymi, w piątek ul. Klonowej nr parzyste, a w sobotę ul. Klonowej nr nieparzyste.
  7. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
  9. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Jadwiga Horłoza, Andrzej Witkowski, Dusia Górniak i Eugeniusz Jankowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz