II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 05.01.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy zwspólnie przeżytą Eucharystię. 
 2. Jutro uroczystość Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. W czasie Mszy św – poświęcimy kredę i kadzidło. Obrzęd namaszczenia mirrą po Mszy św. o godz. 7.00, 11.00, 12.15 i 18.00 oraz kościołach filialnych. Zachęcamy dzieci do wykonania i przyniesienia koron królewskich, aby móc uczestniczyć w uroczystym wejściu podczas Mszy o godz. 11:00.  
 3. Jutro w Uroczystość Objawienia Pańskiego, pamiętajmy szczególnie o misjonarzach głoszących Chrystusa na całym świcie, dlatego taca tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. 
 4. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 13.30. 
 5. Trwa wizyta duszpasterska – „kolęda”. Chcielibyśmy odwiedzić rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. 
 6. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, a w soboty o godz. 11.00 
 7. W trakcie kolędy odprawiana jest Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 8. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30. 
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zaprosili nas do swoich domów (zwłaszcza mieszkańcom Starego Żagania, Pożarowa i Kolonii Laski) za otwartość, modlitwę i ofiary złożone na potrzeby wspólnoty parafialnej. 
 10. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody.  
 11. W pierwszy piątek miesiąca zebraliśmy na Dom Samotnej Matki w Żaganiu 350 zł. 
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół. 
 13. Życzymy wszystkim  błogosławionej Niedzieli. 
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jerzy Górski. Pragniemy także podziękować za modlitwę, zamówione Msze święte oraz obecność podczas uroczystości pogrzebowych śp. Ireneusza Ogrodowiaka – taty ks. Marka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.   

  
ks.
MarcinSiewruk– proboszcz