II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 30.01.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – patronalne święto rodzin katolickich. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwa małżonków. (Po sobotniej Mszy św. o godz. 18.00 – koncert kolęd i pastorałek żagańskiego zespołu muzyki dawnej „Con anima musica” oraz zbiórka do puszek na pomoc w przeszczepie szpiku dla Jolanty Maziarz – członkini zespołu i wieloletniej katechetki również w naszej parafii.)
 2. Jutro w ostatnim dniu roku o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynno-błagalne z podsumowaniem roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie Mszy św o godz. 18.00.
 3. We wtorek – w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Na Msze św. zapraszamy wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 5. W Niedzielę – uroczystość Epifanii czyli Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. W czasie Mszy św. – poświęcimy kredę i kadzidło. Obrzęd namaszczenia mirrą po Mszy św. o godz. 7.00, 11.00 (wraz z procesją dzieci w koronach), 12.15 i 18.00 oraz w kościołach filialnych. Jest to czas modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Na ten cel przeznaczona jest ofiara z tacy. Po Mszy św. o godz. 12.15 koncert kolęd zespołu górali czadeckich – „Jodełki”.
 6. Od 2 stycznia zaczynamy wizytę duszpasterską – „Kolędę”. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 7. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00.
 8. W trakcie kolędy będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30.
 10. W czasie kolędy nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w kościołach filialnych.
 11. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody. W Kolonii Laski Msza św. i koncert kolęd z udziałem chóru „Magnificat”. W St. Żaganiu koncert kolęd naszego chóru 27.01.2019 r.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
 13. Życzymy pokoju i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Magdalena Najdek, Elżbieta Miłaszewicz, Ryszard Janda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz