II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę w intencji misji i misjonarzy, szczególnie za pochodzących z Żagania: siostrę Lilę Cochłę z Haiti i Roberta Jurzystę z Togo.
 2. Dzisiaj imieniny obchodzi bp Adrian Put, pamiętajmy o modlitwie w intencji solenizanta.
 3. We wtorek zapraszamy młodzież z kl. VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne po Eucharystii. Młodzież z kl. VII spotkanie formacyjne będzie miała w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do dekoracji w Wielkim Tygodniu.
 5. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – codziennie o godz. 17.30.
 6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza wielkanocne świece – w cenie 20 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 7. W Wielkim Poście rekolekcje parafialne planujemy od 19 do 23 marca, poprowadzi je ks. Maciej Drozd. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 8. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.
 9. W miniony czwartek odszedł do wieczności tata Ojca Efrema – śp. Bronisław Stoś. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we środę w Gorzowie Wlkp. Z parafii wyjedzie delegacja, chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 10. Po Mszy św. zbiórka do puszek na cele pomocy misyjne „Ad Gentes”.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w zbiórce na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 13. Życzymy wszystkim pokoju i sił w podejmowaniu wielkopostnych postanowień.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Teresa Bartczak.   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
 15. Komunikat Archiwum Diecezjalnego

 

Dyrektor Archiwum Diecezjalnego, ks. Robert Kufel, zwraca się z gorącym apelem i serdeczną prośbą o przekazywanie do Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze wszelkich pamiątek przeszłości, znalezionych w czasie prac remontowych przy okazji wymiany dachów, podług, okien i drzwi. Chodzi m. in. o różnego rodzaju dawne dokumenty, w tym fotografie, listy, mapy, kosztorysy a także książki, pocztówki, gazety itp. Ten, kto je ukrył, wierzył że ludzie kiedyś je znajdą i ocalą od zniszczenia.

Archiwum Diecezjalne, którego misją jest troska o zachowanie pamiątek przeszłości, stanowi najwłaściwsze miejsce, gdzie te przedmioty powinny ostatecznie trafić. W Archiwum zajmą się nimi konserwatorzy, którzy dadzą im „drugie życie”. Następnie zostaną udostępnione, aby wszyscy zainteresowani mogli je poznać.

Przy Archiwum Diecezjalnym w Zielonej Górze powstało Archiwum Kresowe. Stanowi ono odrębny dział archiwalny oraz serwis internetowy gromadzący i udostępniający materiały dotyczące przeszłości Kresowian mieszkających na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej a także niemieckiego dziedzictwa obszaru na którym zamieszkali.

Tworzymy zbiór dokumentów, fotografii i wspomnień rodzin, które zostały wysiedlone z Kresów na Ziemię Lubuską. Dokumenty, fotografie czy rękopisy pozwolą na poznanie przeszłości naszych przodków. W związku z czym bardzo proszę o przekazywanie kresowych eksponatów do naszego zbioru.

Kontakt: tel. 728 443 414; email: archiwum@diecezjazg.pl

ks. Robert Kufel

Dyrektor Archiwum Diecezjalnego

16. Informacja Duszpasterstwa Rodzin

Studium

Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zapraszam do udziału w Studium Nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w  Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.dlarodziny.diecezjazg.pl w zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413

Dzień Świętości Życia – 25 marca

W uroczystość Zwiastowania NMP tj. w sobotę 25 marca w czasie Mszy św. będziemy mogli złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Księga, w którą wpisujemy się deklarując 9 miesięcy modlitwy wyłożona jest przy ołtarzu bocznym, przy niej znajdują się również foldery z tzw. modlitwą codzienną.  Informujemy, że w  Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które będą chciały złożyć deklaracje  zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00.

ks. Mariusz Dudka

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin