II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę w intencji misji i misjonarzy z naszego miasta: s. Lili Cochły z Haiti i o. Roberta Jurzysty z Togo.
 2. Dzisiaj z okazji peregrynacji obrazu św. Józefa – Msza św. i modlitwa przy cudownym obrazem w kościele św. Józefa na Moczyniu od godz. 18.00.
 3. W każdy piątek W. Postu – nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedziele o godz. 17.00. (Droga Krzyżowa w Kolonii L. w środy o godz. 16.00; w St. Żaganiu w czwartki o godz. 16.00.)
 4. Zachęcamy w W. Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – codziennie od godz. 17.30.
 5. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkolnej zaczniemy 25.03.’ W tych dniach nie będzie Mszy św. parafialnej o godz. 9.00. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Aschanafiego z Etiopii rozpoczniemy 30.03.’ – w sobotę w St. Żaganiu i w Kolonii Laski. Od Niedzieli 31.03.’ – rekolekcje w kościele parafialnym.
 6. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Tego dnia imieniny obchodzi ks. kanonik Józef Dratwa – wieloletni proboszcz naszej parafii – pamietajmy o nim w życzliwej modlitwie. Po Mszy św. wieczornej konferencja ks. Jędrzeja: „Kobiety w Biblii”.
 7. W środę spotkanie Grupy Warcabowej o godz. 17.00.
 8. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie Rady Kościoła w St. Żaganiu.
 9. W sobotę dla dzieci warsztaty ozdób wielkanocnych – o godz. 11.00.
 10. W Niedzielę homilie będą głosić przedstawiciele Apostolstwa Matki Bożej Pielgrzymującej. Jest to wielomilionowa grupa osób, które przeżywają tajemnicę Nawiedzenia Matki Bożej, przyjmując jej wizerunek do swoich domów raz w miesiącu – nie po to, żeby modlić się cały dzień, lecz żeby Maryja towarzyszyła w ich codzienności. Pragniemy – zgodnie z charyzmatem nawiedzenia – zainicjować ten ruch w naszej parafii.
 11. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 12. Jeśli ktoś mógłby – to prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowego systemu grzewczego kościoła przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę – brakuje ostatnich 10%.
 13. Dziękujemy za wszelką pomoc na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.
 14. Życzymy dobrego tygodnia i sił w podejmowaniu wielkopostnych postanowień.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Czesława Sawicka, Jadwiga Piechnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz