II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę w intencji misji i misjonarzy z naszego miasta: s. Lili Cochły z Haiti i o. Roberta Jurzysty z Togo.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele podczas liturgii ciągle obowiązują limity uczestników.
 4. Nastąpiły zmiany godzin Mszy Świętych. W dni powszednie Msze św. są celebrowane o godz. 9.00 i 18.00. W bieżącym tygodniu Msza św. we środę o godz. 16.30 w Kolonii Laski. Przypominamy, że w niedziele w kościele parafialnym nie ma Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy osoby, które zamówiły intencje na Msze św. o zmienionych godzinach o kontakt w zakrystii, lub biurze parafialnym, jednocześnie prosimy o wyrozumiałość.
 5. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – codziennie od godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwa. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.30, a o 20.30 Apel Jasnogórski.
 7. Odwiedziny chorych w piątek ks. proboszcz, ks. Marek w piątek i sobotę.
 8. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Ofiary złożone podczas nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do dekoracji w Wielkim Tygodniu.
 9. We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej
 10. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski w piątek o godz. 16.30.
 11. W Wielkim Poście nie odbędą się rekolekcje szkolne, a rekolekcje parafialne będą od 14 do 18 marca w formie pokutnych dni skupienia.
 12. Od 10 do 11 marca w naszej parafii będzie gościła Ikona Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka peregrynująca po diecezjach naszego kraju w ramach 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 13. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii ze SP nr 7, zapraszamy na spotkanie informacyjne. Z powodu limitu osób, spotkania odbędą się w grupach, poszczególnych klas. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci z klasy IIIc, a w następną z IIId.
 14. Dzisiaj zbiórka na cele pomocy misyjnej „Ad Gentes”.
 15. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 2170 zł, Bóg zapłać
 16. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 17. Życzymy dobrego tygodnia i sił w podejmowaniu wielkopostnych postanowień.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz