II Niedziela Zwykła – 14.01.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. We środę – 17 stycznia przypada „Dzień Judaizmu” – Kościół zachęca do życzliwego i pełnego szacunku wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał Zbawiciel świata – Jezus Chrystus.
  3. 18 stycznia, we czwartek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach przypominajmy sobie słowa Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu troski o szacunek, zgodę i pokonywanie podziałów, oraz modlitwy o jedność rozdartego Kościoła Chrystusa.
  4. Trwa wizyta duszpasterska – „Kolęda”. W poniedziałek odwiedzimy mieszkańców ul. Świerkowej i Puławskiego, we wtorek Żagańca, ul. Cichej, Węglowej, Piastowskiej, Konopnickiej od 2 do 6,  we środę ul. Konopnickiej od 7 do 54, we czwartek ul. Kochanowskiego numery nieparzyste, w piątek ul. Kochanowskiego numery parzyste, w sobotę mieszkańców Starego Żagania i Pożarowa.
  5. Początek kolędy w dni powszednie o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.30.
  6. W trakcie kolędy będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii po Mszy św.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest życzliwości i pomocy oraz za troskę o kościół.
  9. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Jan Magierowski, Zbigniew Sołtys, Zygmunt Ebertowski i Jolanta Dziedzina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz