II Niedziela Zwykła – 15.01.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. We wtorek 17 stycznia przypada „Dzień Judaizmu” – Kościół zachęca do życzliwego i pełnego szacunku wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał Zbawiciel świata – Jezus Chrystus.
 3. 18 stycznia, we środę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach przypominajmy sobie słowa Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu troski o szacunek, zgodę i pokonywanie podziałów, oraz modlitwy o jedność rozdartego Kościoła Chrystusa.
 4. W sobotę pamiętajmy o naszych babciach, a w niedzielę o dziadkach – w dzień ich uroczystości.
 5. W przyszłą niedzielę przypada XXXVII. rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pomódlmy się tego dnia o jego beatyfikację.
 6. Trwa wizyta duszpasterska – „Kolęda”. Odwiedzamy rodziny i osoby samotne. W poniedziałek odwiedzimy mieszkańców ul. Lubuskiej, Włókniarzy, Nadbobrze, we wtorek ul. Jarzębinowej, Akacjowej, Brzozowej i Bolesławieckiej,  we środę ul. Śląskiej, Zacisze, Okrzei, Żarskiej, we czwartek ul. Jagielońskiej, Kazimierza Wielkiego, Felbigera, Żaganny, Piastowskiej, E. Plater, F. Liszta, bp. W. Pluty, Stromej, w piątek ul. Asnyka, Przyjaciół Żołnierza, Węglowej, Lotników Alianckich, Cichej, w sobotę mieszkańców ul.: Długosza, Rejmonta, Miodowej, Puławskiego, Kościuszki, Chrobrego, Dębowej, Podgórnej.
 7. Początek kolędy w dni powszednie o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.30.
 8. W trakcie kolędy będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii po Mszy św.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest życzliwości i pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.
 11. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności ś.p.: Bolesław Babiuch. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz