II Niedziela Zwykła – 16.01.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. W poniedziałek 17 stycznia przypada „Dzień Judaizmu” – Kościół zachęca do życzliwego i pełnego szacunku wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał Zbawiciel świata – Jezus Chrystus.
 4. 18 stycznia, we wtorek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach przypominajmy sobie słowa Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu troski o szacunek, zgodę i pokonywanie podziałów, oraz modlitwy o jedność rozdartego Kościoła Chrystusa.
 5. W piątek pamiętajmy o naszych babciach, a w sobotę o dziadkach – w dzień ich uroczystości.
 6. W sobotę przypada XXXVI rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pomódlmy się tego dnia o jego beatyfikację.
 7. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii jest w naszej parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa, i dziękowaniem za otrzymane łaski. Zapraszamy mieszkańców na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni, i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ulic: Przyjaciół Żołnierza, Piastowskiej i Miodowej, we wtorek ul.: Sportowej i Jarzębinowej, we środę ul.: Akacjowej i Puławskiego; w Koloni Laski: ul.: Wesołej, Żwirki i Wigury, oraz Cichej, we czwartek ul.: Śląskiej i Okrzei, w piątek Osiedla na Górce nr parzyste, a w sobotę Osiedla na Górce nr nieparzyste.
 8. W okresie ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek od godz. 16.00 do 17.30.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas parafialnego kolędowania przy żłóbku i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Henryk Peksa, Stanisław Kowalczyk, Krystian Maciocha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz