II Niedziela Zwykła – 17.01.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych.
 4. Dzisiaj przypada „Dzień Judaizmu” – Kościół zachęca do życzliwego i pełnego szacunku wspomnienia „naszych starszych braci i sióstr w wierze”. Jest to wiara i tradycja, w której wzrastał Zbawiciel świata – Jezus Chrystus.
 5. 18 stycznia, w poniedziałek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach przypominajmy sobie słowa Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu troski o szacunek, zgodę i pokonywanie podziałów, oraz modlitwy o jedność rozdartego Kościoła Chrystusa.
 6. 19 stycznia we wtorek , po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele rad parafialnych ze Starego Żagania, Koloni Laski i kościoła parafialnego. Głównym punktem będzie próba ustalenia nowego systemu pracy duszpasterskiej w parafii, wynikającego ze ze zmian personalnych.
 7. We czwartek pamiętajmy o naszych babciach, a w piątek o dziadkach – w dzień ich uroczystości.
 8. W piątek przypada XXXV rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pomódlmy się tego dnia o jego beatyfikację.
 9. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii jest w naszej parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa, i dziękowaniem za otrzymane łaski. Zapraszamy mieszkańców na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni, i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ulic: Przyjaciół Żołnierza, Piastowskiej i Miodowej, we wtorek ul.: Sportowej i Jarzębinowej, we środę ul.: Akacjowej i Puławskiego; w Koloni Laski: ul.: Wesołej, Żwirki i Wigury, oraz Cichej, we czwartek ul.: Śląskiej i Okrzei, w Starym Żaganiu za parafian z Pożarowa zamieszkałych pod nr parzystymi, w piątek Osiedla na Górce nr parzyste, a w sobotę Osiedla na Górce nr nieparzyste.
 10. We czwartek 21 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas parafialnego kolędowania przy żłóbku i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.
 12. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Danuta Bortkiewicz, Danuta Guzowska, Teresa Szczur i Bronisława Balul. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz