II Niedziela Zwykła – 19.01.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dziś po Mszy świętej wieczornej katecheza biblijna o Eucharystii.
 3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach przypominajmy sobie słowa Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu troski o szacunek, zgodę i pokonywanie podziałów.
 4. We wtorek pamiętajmy o naszych babciach, a we środę o dziadkach – w dzień ich uroczystości.
 5. We środę przypada XXXIV rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pomódlmy się tego dnia o jego beatyfikację.
 6. W sobotę obchodzimy Święto Nawrócenia św. Pawła – Apostoła Narodów – jest to okazja do odkrywania swojego miejsca w Kościele i zaangażowania.
 7. Trwa kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej. W piątek 7 lutego od godz. 15.30 planowana jest dodatkowa możliwość duszpasterskiego spotkania z tymi, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza – tzw. kolęda uzupełniająca. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii po Mszy św.
 8. W okresie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od 9.00 do 10.30.
 9. W następną Niedzielę chór „Magnificat” będzie śpiewał kolędy w St. Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 10. W październiku planowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej, będąca kontynuacją wędrówki śladami Chrystusa. W minionych latach odwiedziliśmy sanktuaria związane z tajemnicą Bożego Grobu w Polsce i w Gerlitz, teraz przyszedł czas na nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Informujemy, że sobotę 8 lutego będziemy obchodzić w naszej parafii – Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy naszych parafian na Mszę św. z sakramentem namaszczenia, która będzie odprawiona o godz. 9.00. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc w dotarciu do kościoła na tę uroczystość.
 12. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii i za każdy gest pomocy.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności ś.p.: Krystyna Palczewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz