II Niedziela Zwykła – 20.01.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach przypominajmy sobie słowa Chrystusa: „Obyście byli jedno!”. Potrzeba w naszym chrześcijańskim życiu troski o szacunek, zgodę i pokonywanie podziałów.
 3. W poniedziałek pamiętajmy o naszych babciach, a we wtorek o dziadkach – w dzień ich uroczystości.
 4. We wtorek przypada XXXIII rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pomódlmy się tego dnia o jego beatyfikację.
 5. W piątek obchodzimy Święto Nawrócenia św. Pawła – Apostoła Narodów – jest to okazja do odkrywania swojego miejsca w Kościele i zaangażowania się w nim.
 6. Trwa kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej. W sobotę 2 lutego od godz. 11.00 planowana jest dodatkowa możliwość duszpasterskiego spotkania z tymi, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza – tzw. kolęda uzupełniająca. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii po Mszy św.
 7. W okresie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od 9.00 do 10.30.
 8. W następną Niedzielę chór „Magnificat” będzie śpiewał kolędy w St. Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 9. Informujemy, że sobotę 9 lutego będziemy obchodzić w naszej parafii – Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy naszych parafian na Mszę św. z sakramentem namaszczenia, która będzie odprawiona o godz. 9.00. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc w dotarciu do kościoła na tę uroczystość.
 10. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii i za każdy gest pomocy, zwłaszcza za ofiary złożone do puszek na nowy system ogrzewania kościoła – zebraliśmy wraz z wpłatami internetowymi ponad 5000 zł, co stanowi już 70% wartości inwestycji.
 11. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli i udanych ferii
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności ś.p.: Wiesława Jadach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz