III Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię oraz za udział w rekolekcjach adwentowych.
 2. Rada Miasta Żagań oraz Burmistrz Andrzej Katarzyniec zapraszają na Miejską Wigilię w przyszłą Niedzielę 18 grudnia o godz. 16.00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego.
 3. We środę 21 grudnia – dzięki Nadleśnictwu z ulicy Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele około godz. 12.00, a po Mszy św. wieczornej w budowie „szopki” i strojeniu kościoła.
 4. Msze św. roratnie ze świecami codziennie o godz. 18.00, dzieci i młodzież zapraszamy w piątki o godz. 18.00, w kościołach filialnych roraty we środę o godz. 16.30, w tym tygodniu Msza św. w Koloni Laski.
 5. W zakrystii jest jeszcze dzisiaj lista, na której możemy zapisać imiona w Bożonarodzeniowej Akcji Świątecznej Opactwa Benedyktynów w Jerozolimie – „W  tę Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem”.
 6. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 7. Dziękujemy za wielkoduszne włączenie się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej PZC: Rodzina – Rodzinie.
 8. Adwentowy Turniej Warcabowy odbędzie się w już w przyszłą sobotę – 17 grudnia, początek o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej zabawy i rywalizacji. Zapisy w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z klasy VII – przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie  formacyjne po Eucharystii.
 10. Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 11. Wizyta duszpasterska w naszej parafii – tradycyjna kolęda – odbędzie się w tym roku, po raz pierwszy w nowej formule. Ze względu na to, że w parafii posługuje dwóch księży, odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą nas na kolędę. Zaproszenia do wypełnienia można zabrać przy ołtarzu bocznym.
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii i każdy gest pomocy. Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za posprzątanie kościoła.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp.: Grażyna Siemińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
 14. Życzymy z całego serca radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz