III Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię oraz za udział w rekolekcjach adwentowych. 
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii – dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15.
 4. Rada Miasta oraz Burmistrz zapraszają na Miejską Wigilię w przyszłą Niedzielę 12 grudnia o godz. 16.00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego.
 5. We środę 22 grudnia – dzięki Nadleśnictwu z ulicy Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele około godz. 12.00, a po Mszy św. wieczornej w budowie „szopki” i strojeniu kościoła. 
 6. Msze św. roratnie ze świecami codziennie o godz. 18.00, dzieci i młodzież zapraszamy w piątki o godz. 18.00, w kościołach filialnych roraty we środę o godz. 16.30.
 7. W zakrystii jest jeszcze dzisiaj lista, na której możemy zapisać imiona w Bożonarodzeniowej Akcji Świątecznej Opactwa Benedyktynów w Jerozolimie – „W Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem”.
 8. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 9. Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 10. Dziękujemy za ofiary w zbiórce do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego na Wschodzie, serdeczne Bóg zapłać.
 11. Wizyta duszpasterska w naszej parafii – tradycyjna kolęda – kolejny raz zostaje odwołana z powodu pandemii Covid-19. Zaprosimy parafian do wspólnego kolędowania i modlitwy podczas styczniowych Mszy św. 
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii i każdy gest pomocy. Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za posprzątanie kościoła.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Stanisław Kazimierczak i Mirosław Łój. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! 
 14. Życzymy z całego serca radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz