III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię oraz za udział w adwentowych dniach skupienia i refleksji modlitewnej.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 20 osób, natomiast w kościołach filialnych do 10 wiernych. Bp diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
 4. Dzisiaj 13 grudnia rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
 5. W sobotę odwiedzimy chorych – prosimy o zgłoszenie przez rodziny lub opiekunów, ze względu na sytuację epidemiczną możemy odwiedzić tylko zgłoszone osoby.
 6. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 zapalenie światełka betlejemskiego, przyniesionego przez Zuchów – które będzie można zanieść w lampionach do swoich domów.
 7. W przyszły poniedziałek 21 grudnia – dzięki Nadleśnictwu z ulicy Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele w piątek około godz. 11.30, a 22 grudnia, we wtorek po Mszy św. wieczornej w budowie „szopki” i strojeniu kościoła.
 8. Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki oraz świece na stół wigilijny w zakrystii ministranckiej.
 10. Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 11. Grudzień w naszej parafii, od ubiegłego roku, to czas pożegnań. Decyzją bp. Tadeusza Lityńskiego ks. Dariusz Korolik kończy posługę w naszej parafii i od przyszłej soboty będzie wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 18.00. Dziękujemy z całego serca za gorliwą i pełną duszpasterskiego zapału pracę w naszej wspólnocie.
 12. Z powodu braków personalnych nie będzie już trzech księży w naszej parafii, przed nami , czyli przed całą wspólnotą, wyzwanie organizacyjne, aby zapewnić kontynuację duszpasterstwa i pielęgnację charyzmatów. Prośmy o pełne zaufanie w Bożą Opatrzność i odwagę wiary.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i każdy gest pomocy. Paniom z Żywego Różańca za posprzątanie naszego kościoła.
 14. Życzymy radości i pokoju w dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: Krystyna Radzimska, Edward Luzeńczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz