III Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię oraz za udział w rekolekcjach adwentowych.
 2. Rada Miasta Żagań oraz Burmistrz Andrzej Katarzyniec zapraszają na Miejską Wigilię- dzisiaj o godz. 16.00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego.
 3. We czwartek 21 grudnia – dzięki Nadleśnictwu z ulicy Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele około godz. 12.00, a po Mszy św. wieczornej w przygotowaniu kościoła do świąt.
 4. Msze św. roratnie ze świecami codziennie o godz. 18.00, dzieci i młodzież zapraszamy w piątek o godz. 18.00.
 5. Za tydzień IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, i alkoholu.
 6. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30.
 7. W zakrystii jest jeszcze dzisiaj lista, na której możemy zapisać imiona w Bożonarodzeniowej Akcji Świątecznej Opactwa Benedyktynów w Jerozolimie – „W  tę Świętą Noc pragnę Twoje imię zanieść do Betlejem”.
 8. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 9. Dziękujemy za wielkoduszne włączenie się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej „Rodzina – Rodzinie”. Bóg zapłać za otwartość i wrażliwość wobec naszych parafian.
 10. Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 11. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy nadzwyczajną zbiórkę do puszek na pomoc w rekonwalescencji po poważnej operacji kardiologicznej dla 4-letniej Różyczki. Dziewczynka przybywa już 43 dni na oddziale szpitalnym. Dajmy nadzieję małej dziewczynce i jej rodzicom, bliskim. „Nikt naprawdę, nikt nie pomoże, jeśli Ty! – nie pomożesz dziś z miłości”.
 12. W naszej parafii od 3 lat posługuje dwóch księży, wymusza to zmiany w wielu dziedzinach, również w corocznej wizycie duszpasterskiej – Kolędzie. Podobnie, jak w ubiegłym roku, odwiedzimy tych parafian, którzy poinformują nas o chęci przyjęcia kolędy, aby przygotować rozsądny plan odwiedzin. Zaproszenia do wypełnienia są na ołtarzu bocznym. Prosimy o wyrozumiałość.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii i każdy gest pomocy, oraz za posprzątanie kościoła.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp.: Franciszek Sykała. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
 15. Życzymy z całego serca radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz