III Niedziela Bożego Narodzenia Epifania – 06.01.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Uroczystość Objawienia Pańskiego, pamiętając szczególnie o misjonarzach głoszących Chrystusa na całym świcie. Dlatego taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 – koncert kolęd zespołu górali czadeckich „Jodełki”.
 3. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 13.30.
 4. Trwa wizyta duszpasterska – „kolęda”. Chcielibyśmy odwiedzić rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i spotkania ze swoimi duszpasterzami. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 5. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30, w soboty o godz. 11.00, w niedziele o godz. 15.00.
 6. W trakcie kolędy odprawiana jest Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty od godz. 09.00 do 10.30.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zaprosili nas do swoich domów (zwłaszcza mieszkańcom Kolonii Laski, Starego Żagania i Pożarowa, gdzie zakończyliśmy „kolędowanie”) za otwartość, modlitwę i ofiary złożone na potrzeby wspólnoty parafialnej.
 9. W następną Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego z obrzędem błogosławieństwa wody. W Kolonii Laski Msza św. o godz. 9.00 i koncert kolęd z udziałem chóru „Magnificat”. W St. Żaganiu koncert kolęd naszego chóru 27.01.2019 r.
 10. W pierwszy piątek miesiąca zebraliśmy na Dom Samotnej Matki w Żaganiu 300 zł.
 11. Uruchomiliśmy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowego systemu grzewczego przez ofiarę do puszek. Zgromadziliśmy już 60% potrzebnych środków.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o nasz kościół.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 14. Plan kolędy na najbliższy tydzień w zakładce na stronie internetowej.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz