III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Wiara rodzi się ze słuchania. Dlatego dzisiaj o godz. 17.00 konferencja „Czy warto codziennie czytać Pismo św?” W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza biblijna „Jak modlić się Słowem Bożym?”. Zachęcamy też, by sięgnąć w domu przynajmniej raz po lekturę fragmentu Biblii.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rady Parafialnej.
 4. W środę – uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski.
 5. W czwartek w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 17.45 przywitanie obrazu św. Józefa, który pielgrzymuje po naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, a o godz. 20.00 dla panów konferencja o męskiej duchowości.
 6. W sobotę odbędzie się III Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu. W Brzeźnicy o godz. 10.00 zgromadzą się pielgrzymi z Z. Góry, Szprotawy, Kożuchowa, Żar, Świebodzina i Nowej Soli. Zachęcamy parafian do udziału – trzeba tylko dotrzeć do Brzeźnicy. Wspólny wyjazd – pod eskortą policji – z Brzeźnicy o godz. 11.00 spod kościoła, gdzie otrzymamy pamiątkowe koszulki. Na zakończenie Rajdu przewidziany jest posiłek oraz Msza św.
 7. W sobotę klerycy V roku WSD w Paradyżu przyjmą w Rokitnie święcenia diakonatu.
 8. W sobotę w Kolonii Laski o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dla dzieci I-komunijnych.
 9. W Niedzielę uroczystość I Komunii św. w Kolonii Laski o godz. 12.00. Z tej racji nie będzie tam Mszy św. o godz. 9.00.
 10. 16 maja w święto Andrzeja Boboli Męczennika – swoje imieniny obchodzi ks. Jędrzej Polak. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.
 11. Uroczystość odpustu kościoła parafialnego planujemy w Niedzielę – 02 czerwca. Mszę św. o godz. 12.15 odprawi ks. Marcin Siewruk. W programie: spektakl o św. Marii Magdalenie, odpustowy poczęstunek oraz występy zespołów muzycznych. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Nowa wieża Kościoła – okiem fotoreportera” oraz w konkursie plastycznym pt: „Św. Roch i zwierzęta”. Podpisane prace składamy w zakrystii oraz u katechetów do 30 maja. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji odpustu zapraszamy do współpracy.
 12. Za tydzień w ramach akcji „Pola Nadziei” – harcerska zbiórka do puszek na pomoc hospicjum w Żarach.
 13. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Wilna w terminie od 1-6 lipca. Zapisy zakończymy 19 maja. W zakrystii można także pobrać szczegółowy plan pielgrzymki oraz wpłacić zaliczkę.
 14. Spotkanie do bierzmowania grupy młodszej odbędzie się 25 maja, w sobotę, po Mszy świętej wieczornej.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o piękno kościoła. W piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.
 16. Życzymy błogosławionego tygodnia i szczególnie otwartego serca na Słowo Boże .
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Izabela Łangowska, Zbigniew Szczur, Maria Mikłuszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz