III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie obowiązujących przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 15 osób, natomiast w kościołach filialnych 8 wiernych. Prosimy o wyrozumiałość i bezwzględne przestrzeganie przepisów, i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz katolików przebywających na jej terytorium.
 5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Wiara rodzi się ze słuchania. Dlatego po raz kolejny warto osobiście szukać odpowiedzi na pytanie – Czy warto codziennie czytać Pismo św? Zachęcamy, aby przynajmniej raz sięgnąć w domu po lekturę
 6. We środę Msza św. w Kolonii Laski o godz. 16.30.
 7. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 8. W ubiegłą niedzielę w zbiórce na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej zebraliśmy 1282 zł. Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę, w uroczystość św. Marka Ewangelisty imieniny obchodzi ks. Marek Ogrodowiak. Prosimy o modlitwę w intencji solenizanta, Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 7.00.
 10. Z powodu obostrzeń epidemicznych kancelaria parafialna będzie nieczynna, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 11. Dziękujemy za pomoc na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.
 12. Życzymy błogosławionej Niedzieli i tygodnia, szczególnie otwartego serca na Słowo Boga zapisanego na kartach Biblii.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: ś.p.: Stefania Cygan. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz