III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Wiara rodzi się ze słuchania. Zachęcamy gorąco do lektury Biblii.
 3. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 4. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, imieniny ks. Marka Ogrodowiaka – pamiętajmy o modlitwie w intencji solenizanta.
 5. Od 1 maja zapraszamy codziennie, do końca miesiąca, o godz. 20.30 na wieczorną modlitwę – Apel Jasnogórski.
 6. We wtorek 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św.  o godz. 12.00 do Starego Żagania. Po Eucharystii mieszkańcy zapraszają na poczęstunek. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
 7. Rodziców dzieci z klasy III, szkoły podstawowej nr 7 zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15.
 8. Dziękujemy za udział w zbiórce do puszek – przed tygodniem – na potrzeby Diecezjalnej Caritas, Bóg zapłać. 
 9. W sobotę 29 kwietnia na Żagańskiej Arenie odbędzie się Impreza Charytatywna dla Nikosia – początek o godz. 9.00. O godz. 15.00 mecz Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną Nikosia, w której zagra kleryk Jakub. Zapraszamy do udziału i wsparcia Nikosia.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość i dekorację kościoła. 
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia i szczególnie otwartego serca na Słowo Boże .
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p.: Bogdan Olejnik, Jadwiga Pietraszkiewicz, Stanisław Kaczmarek i Rafał Świątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz