III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Obowiązujące od. 20 kwietnia br. zarządzenia epidemiczne pozwalają na udział 20 osób w liturgii Mszy św. sprawowanej w naszym kościele parafialnym. Powierzchnia świątyni wynosi ok. 300 m kw.
 2. Msze św. w kościołach filialnych, w Koloni Laski i Starym Żaganiu sprawowane są we środę i czwartek o godz. 16.30, obowiązuje limit 8 osób, uzależniony od powierzchni kaplicy i kościoła.
 3. Wierni uczestniczący w modlitwie w kościele zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa maską ochronną.
 4. W dni powszednie zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Biblijny, pamiętajmy o systematycznej, w miarę możliwości codziennej lekturze Pisma Świętego.
 6. Od piątku rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do codziennej modlitwy o godz. 17.30.
 7. 1 maja przypada w piątek, w związku z tym parafianom zostaje udzielona dyspensa od postu. W piątek przypada także wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W modlitwie pamiętajmy o osobach pracujących.
 8. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek (wszyscy księża).
 9. Tegoroczne obchody uroczystości NMP Królowej Polski zostały przesunięte na 2 maja. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Z powodu wprowadzonych ograniczeń odpust w Starym Żaganiu nie odbędzie się.
 10. W przyszłą niedzielę przypada rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja.
 11. Zachęcamy do duchowego udziału we Mszach św. transmitowanych na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski, Radia Zachód oraz platformach internetowych.
 12. Biuro parafialne pozostaje nadal nieczynne do odwołania, w ważnych sprawachprosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 13. Dziękujemy za wszelką pomoc.
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz