III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele podczas liturgii ciągle obowiązują limity uczestników.
 4. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski w piątek o godz. 16.30.
 6. W tym tygodniu we środę Msza św. w Starym Żaganiu o godz. 16.30.
 7. Od 10 do 11 marca w naszej parafii będzie gościła Ikona Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka peregrynująca po diecezjach Polski w ramach 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. We środę i czwartek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, od godz. 17.00 będzie możliwość adoracji ikony Krzyża w ciszy. We środę od godz. 19.00 nabożeństwo pokutne zakończone Apelem Jasnogórskim, a we czwartek od 19.00 nabożeństwo uwielbienia zakończone Apelem Jasnogórskim. Plan nabożeństw w gablocie.
 8. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od 14 do 18 marca w formie pokutnych dni skupienia. Msze św. będziemy celebrowali o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. W tych dniach będzie też okazja do spowiedzi przy kaplicy Grobu Pańskiego. Prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka – módlmy się o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla naszego papieża.
 10. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii ze SP nr 7, zapraszamy na spotkanie informacyjne. Z powodu limitu osób, spotkania odbywają się w grupach poszczególnych klas. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci z klasy IIId.
 11. W przyszłą niedzielę 14 marca, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży ze SP 7 przygotowującej się sakramentu bierzmowania, zapraszamy uczniów z klas VIIIa i VIIIb.
 12. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Wielkanocną Akcję Caritas. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać świece w cenie 15 zł. Potraktujmy to, jako formę wielkopostnej jałmużny, ponieważ środki z dystrybucji zostaną przeznaczone na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach, oraz dla seniorów potrzebujących wsparcia.
 13. W zbiórce na cele pomocy misyjnej „Ad Gentes” zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 936 zł, Bóg zapłać.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 15. Życzymy dobrego tygodnia i sił w wielkopostnej wędrówce nawrócenia, prowadzącej do Świąt Zmartwychwstania.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p. Stefania Moskwa, Elżbieta Grabowska i Jan Kujawka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz