III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonego limitu 50 osób podczas zgromadzeń religijnych jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia zmian w duszpasterstwie naszej wspólnoty parafialnej. Odwołane zostają rekolekcje szkolne i parafialne. Do odwołania nie będziemy celebrować liturgii Gorzki Żali i Drogi Krzyżowej.
 3. W najbliższym czasie nie odbędą się również spotkania formacyjne grup parafialnych.
 4. Nieczynne do odwołania będzie biuro parafialne, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny, albo mailowy.
 5. Na inny termin zostaje przesunięta zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebujących w naszej parafii.
 6. Pod znakiem zapytania stoją pielgrzymki do Grobu Pańskiego.
 7. Parafialny Zespół Caritas na dzisiejszą niedzielę zaplanował sprzedaż świece na wielkanocny stół. Dochód z tej inicjatywy ma być przeznaczony na wyprawki szkolne dla dzieci z Rwandy. Akcja zostaje przesunięta.
 8. Z powodu obowiązującego limitu 50 osób zdecydowana większość wiernych nie może uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Zachęcamy korzystających z dyspensy do modlitwy osobistej i rodzinnej  w domu oraz do korzystania z radiowych, telewizyjnych lub internetowych transmisji Mszy św. Poza transmisjami w mediach ogólnopolskich, TVP Gorzów oraz Radio Zachód będą w niedziele o godz. 10.30 transmitować Mszę św. z kaplicy parafii katedralnej w Gorzowie Wlkp. W internecie będą również dostępne transmisje wszystkich mszy św. i nabożeństw z sanktuarium w Rokitnie.
 9. W ostatnią niedzielę do puszek na misyjne dzieło „Ad gentes” zebraliśmy 1700 zł, serdecznie Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy za wszelką pomoc, a Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
 11. W trudnym czasie panującej epidemii koronawirusa pamiętajmy o charyzmatach naszej parafii i z wiarą módlmy się do Pokonującego śmierć i grzech Zbawiciela za wstawiennictwem naszego patrona św. Rocha: Wszechmogący, wieczny Boże, któryś dla zasług św. Rocha, wyznawcy swego, wszelkie zaraźliwe choroby łaskawie powstrzymać raczył, daj sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób, a przede wszystkim od zarazy wolnymi byli, aby one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Amen. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ś.p. Marcin Mikulski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk- proboszcz