III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dziękując za dar naszego życia, chcemy troszczyć się o życie zagrożone przez grzechy aborcji, eutanazji i braku szacunku do ludzkiego stworzenia. Tego dnia o godz. 17.00 na prośbę papieża Franciszka wraz z całym Kościołem Powszechnym będziemy modlili się odnawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a podczas Mszy św. będziemy modlili się o pokój w Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 3. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – każdego dnia od godz. 17.30 oraz do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 4. We czwartek o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne dla Szafarzy Najświętszego Sakramentu.
 5. 26 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, poprowadzi je ks. Dariusz Wołczecki.
 6. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek wieczorem – 8 kwietnia z Zielonej  Góry, Nowej Soli i Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału – jeśli zdrowie na to pozwala – także naszych parafian. Do wyboru są trzy trasy od 40 do 67 km. Szczegóły na plakacie.
 7. Jeśli ktoś mógłby – to prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowego systemu sanitarnego w domu katechetycznym przez dzisiejszą ofiarę do puszek. Remont potrwa jeszcze kilkanaście dni, przepraszamy za utrudnienia z powodu prowadzonych prac.
 8. Od dzisiaj wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży świec w cenie 20 zł, Diecezjalna Caritas przeznaczy na remont schroniska dla bezdomnych w Żukowicach.
 9. Dziękujemy za wsparcie w zbiórce na cele misyjne „Ad Gentes”.
 10. Dziękujemy za wszelką pomoc, a Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia i prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz