III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dziękując za dar naszego życia, chcemy troszczyć się o życie zagrożone przez grzechy aborcji, eutanazji i braku szacunku do ludzkiego stworzenia. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 18.00 zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji. Księga Adopcji Duchowej jest wyłożona na ołtarzu bocznym.
 3. W Poniedziałek „Spotkanie Kobiet na Górce” o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.
 4. Od poniedziałku do środy – rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkolnej, które poprowadzi raper Piotr „Poison” ze Stalowej Woli. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
 5. W piątek włączymy się w inicjatywę papieża Franciszka pod hasłem „24 godziny dla Pana”, która w naszym kościele będzie trwała od godz. 15.00 do 21.00. Szczegółowy program w gablocie.
 6. Od Niedzieli posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. będzie pełnił P. Marcin Laśkiewicz. Z życzliwością przyjmijmy jego służbę.
 7. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Aschenafiego z Etiopii zaczniemy w Niedzielę. Na Msze św. do środy włącznie – zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania – z kapłanami z dekanatu – służymy w środę pół godziny przed każdą Mszą św. (W St. Żaganiu Msza św. rekolekcyjna oraz spowiedź w sobotę o godz. 16.00; w Kolonii Laski o godz. 18.00, a także w Niedzielę w czasie Mszy św.).
 8. W Niedzielę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania – grupa młodsza i starsza na Mszy św. o godz.18.00.
 9. W czwartek – 4 kwietnia po – Mszy św. wieczornej – drugie spotkanie Szkoły Modlitwy, którą prowadzi o. Eliot Marecki OFM – franciszkanin, ojciec duchowny klasztoru we Wschowie.
 10. Zachęcamy w Wielkim Poście do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – każdego dnia od godz. 17.30 oraz do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 11. W piątek i sobotę w sklepach Biedronka i Lidl zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebujących w naszej parafii. Wydawanie żywności w środę od godz. 11.00 do 14.00.
 12. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek wieczorem – 12.04.’ z Z. Góry, z Nowej Soli i z Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału – jeśli zdrowie na to pozwala – także naszych parafian. Do wyboru są trzy trasy od 40 do 67 km. Spotkanie dla chętnych wychodzących z Żar w czwartek po Mszy św. wieczornej. Szczegóły na plakacie.
 13. Jeśli ktoś mógłby – to prosimy o pomoc w sfinansowaniu ostatniej raty na nowy system grzewczy kościoła przez dzisiejszą ofiarę do puszek.
 14. Za tydzień zespół Caritas będzie rozprowadzał świece na wielkanocny stół. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na wsparcie rodzin w Syrii.
 15. W dniach od 1 do 6 lipca chcielibyśmy zorganizować pielgrzymkę do Wilna. Zapisy w zakrystii. Szczegóły u ks. Dariusza.
 16. Dziękujemy za wszelką pomoc, a Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
 17. Życzymy błogosławionego tygodnia i prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ś.p. Aleksander Chruścicki, Konrad Paszel, Lilla Strzelecka. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz