III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie s. Ewę Jędrzejak i dziękujemy za świadectwo wiary. Pamiętajmy o systematycznej lekturze Biblii – modlitwie, która jest słuchaniem samego Boga.
 2. Jutro 38. rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pomódlmy się tego dnia o jego beatyfikację.
 3. W Dzień Babci i w dniu Dziadka pamiętajmy o obchodzących święto.
 4. We czwartek 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. W piątek Kościół w Polsce obchodzi dzień Islamu, modlitwy poświęconej wyznawcom religii muzułmańskiej, abyśmy lepiej mogli poznać i zrozumieć tradycję religijną, i kulturową islamu.
 6. W tym tygodniu ostatnie dni wizyty duszpasterskiej – „Kolędy”. W poniedziałek  odwiedzimy mieszkańców os. Na Górce od numeru 1 do 21, we wtorek os. Na Górce numery od 22 do 43, we środę mieszkańców ul.: E. Plater, Księcia Poniatowskiego, Zacisze, Sportowej oraz parafian zapisanych na kolędę uzupełniającą.
 7. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30.
 8. W trakcie kolędy jest celebrowana Msza św. o godz. 18.00, stąd prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności. Od poniedziałku do piątku zapraszamy od godz. 17.30 do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii po Mszy św.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas kolędy i za każdy gest pomocy. Dziękujemy za troskę o kościół.
 11. Życzymy radosnej i błogosławionej Niedzieli.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Alojzy Irski, Krystyna Sośnicka, Bogdan Matusiak, Renata Żabko, Bogdan Kaczor, Halina Wieczerzyńska i Antonina Rotenstrauch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz