III Niedziela Zwykła – 23.01.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Słowa Bożego. Pamiętajmy o systematycznej lekturze Biblii – modlitwie, która jest słuchaniem samego Boga.
2. Przypominamyozakrywaniuustinosamaskąochronnąpodczascelebracjiliturgii.
3. We wtorek 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła, zakończenie Tygodnia Modlitw o
Jedność Chrześcijan.
4. We środę Kościół w Polsce obchodzi dzień Islamu, modlitwy poświęconej wyznawcom
religii muzułmańskiej.
5. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii jest w naszej
parafii odwołana. Przyjmujemy z wiarą, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa, i dziękowaniem za otrzymane łaski. Zapraszamy mieszkańców na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni, i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ulic: Kochanowskiego numery parzyste, we wtorek ul.: Kochanowskiego numery nieparzyste, we środę ul.: Konopnickiej numery parzyste, w Starym Żaganiu: za mieszkańców Starego Żagania, we czwartek ul.: Konopnickiej numery nieparzyste, w piątek ul: Lotników Alianckich, Staszica i Węglowej.
6. Wokresieferiizimowychkancelariaparafialnabędzieczynnatylkowewtorekodgodz. 16.00 do 17.30.
7. We środę 2 lutego, po Mszy św. wieczornej, prosimy mężczyzn i młodzież o pomoc w uprzątnięciu dekoracji świątecznych w kościele.
8. W lutym przez cztery niedziele, na prośbę parafian z Koloni Laski, Msze św. niedzielne będą celebrowane w niedzielę o godz. 9.30, nie będzie w tym okresie Mszy św. w sobotę o godz. 17.00.
9. Dzisiajzbiórkadopuszeknapokryciekosztówogrzewaniakościoła.
10.Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas parafialnego kolędowania przy żłóbku i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym
dziękujemy za troskę o kościół.
11. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
12.W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Dariusz Ludowicz i
Kazimiera Młotecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Marcin Siewruk – proboszcz