III Niedziela Zwykła – 24.01.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w niedzielę Słowa Bożego.
  2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
  3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych.
  4. Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” – z powodu panującej pandemii jest w naszej parafii odwołana. Wierzymy, że wspólna modlitwa rodzin i osób samotnych jest autentycznym spotkaniem z Bogiem, wypraszaniem Bożego błogosławieństwa, i dziękowaniem za otrzymane łaski. Zapraszamy mieszkańców na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej. Modlitwa w rodzinnym gronie i za rodziny, za chorych, cierpiących, zmarłych ma ogromną wartość, dlatego w miarę możliwości prosimy o odwiedzenie świątyni, i spotkanie we wspólnocie wiary. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za mieszkańców ulicy Kochanowskiego numery parzyste, we wtorek ulicy Kochanowskiego numery nieparzyste, we środę ulicy Konopnickiej numery parzyste; w Koloni Laski: ul.: Lotników Alianckich, Staszica i Węglowej, we czwartek ul.: Konopnickiej numery nieparzyste, w Starym Żaganiu za parafian z Pożarowa zamieszkałych pod numerami nieparzystymi.
  5. Po konsultacjach z radami parafialnymi podjęliśmy decyzję o zmianach godzin Mszy Świętych. Od 1 lutego Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 9.00 i 18.00. W niedziele w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W Koloni Laski niedzielna Eucharystia będzie w sobotę o godz. 17.00, a w Starym Żaganiu w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy osoby, które zamówiły intencje na Msze św. o zmienionych godzinach o kontakt w zakrystii, lub biurze parafialnym. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, wszyscy musimy przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
  6. We wtorek 2 lutego, po Mszy św. wieczornej, prosimy mężczyzn i młodzież o pomoc w uprzątnięciu dekoracji świątecznych w kościele.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, również podczas parafialnego kolędowania przy żłóbku i za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym dziękujemy za posprzątanie kościoła.
  8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Wiesława Bachorowska i Maria Błaszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz