III Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Chór „Magnificat” śpiewa dzisiaj kolędy w St. Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30.
  3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30.
  4. Zwracamy się z prośbą o pomoc w uprzątnięciu choinek i dekoracji świątecznych w kościele, w przyszłą sobotę po Mszy świętej o godzinie 9:00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – modlimy się w intencji zakonnic i zakonników, którzy ofiarowali swoje życie Bogu. Taca przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W tę niedzielę podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia świec.
  6. Trwa kolejny tydzień wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za otwartość, modlitwę i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej. W piątek 7 lutego od godz. 15.30 planowana jest dodatkowa możliwość duszpasterskiego spotkania z tymi, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza – tzw. kolęda uzupełniająca. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii po Mszy św.
  7. W sobotę 8 lutego obchodzimy w naszej parafii Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. z sakramentem namaszczenia o godz. 9.00. Przypominamy, że sakrament namaszczenia jest umocnieniem w chorobie i słabości, dlatego można go przyjąć wielokrotnie. Po Mszy św. okazja do wspólnego spotkania przy herbacie i ciastku. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc  w dotarciu do kościoła na tę uroczystość.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania – Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
  9. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz