III Niedziela Zwykła – 27.01.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Chór „Magnificat” śpiewa dzisiaj kolędy w St. Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. Tradycyjne w pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.
 4. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – modlimy się w intencji zakonnic i zakonników, którzy ofiarowali swoje życie Bogu. Taca przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze św. z obrzędem poświęcenia świec w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Z powodu trwającej kolędy – obrzęd poświęcenia świec w kościołach filialnych podczas Mszy św. niedzielnej.
 5. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem piątek – ks. proboszcz. Księża Jędrzej i Dariusz odwiedzą chorych w drugą sobotę lutego.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 bardzo prosimy o pomoc w uprzątnięciu choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej.
 7. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień kolędy. W sobotę – 2 lutego – od godz. 11.00 istnieje możliwość duszpasterskiego spotkania z tymi, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza. Prosimy o kontakt w zakrystii. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za modlitwę, chwilę rozmowy i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.
 8. Zapraszamy do udziały w niedzielnych „Spotkaniach Kobiet na Górce”. Jest to inicjatywa Kobiet, które na Górce się poznały, które mają chrześcijańskie wartości i widzą potrzebę wspólnej rozmowy, wsparcia i rozwoju. Pierwsze spotkanie pt. „Mapy marzeń” w najbliższą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 9. Spotkanie Oazy Dorosłych odbędzie się w czwartek, 7 lutego. Rozpoczęcie Mszą świętą, następnie spotkanie formacyjne w domu katechetycznym. Zapraszamy także nowych członków.
 10. W sobotę 9 lutego obchodzimy w naszej parafii Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. z sakramentem namaszczenia o godz. 9.00. Przypominamy, że sakrament namaszczenia jest umocnieniem w chorobie i słabości, dlatego można go przyjąć wielokrotnie. Po Mszy św. okazja do wspólnego spotkania przy herbacie i ciastku. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc w dotarciu do kościoła na tę uroczystość.
 11. W naszej parafii realizujemy kilka charyzmatów, Jednym z nich jest charyzmat spotkania. W tym duchu chcielibyśmy utworzyć Parafialną Grupę Teatralną. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie organizacyjne do domu katechetycznego dnia 12 lutego o godzinie 18:45. Mamy nadzieję, że będzie to okazja do rozwoju nie tylko naszej wiary, ale także otrzymanych talentów.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii i za każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania – Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz