IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. 
 2. Rada Miasta Żagań oraz Burmistrz Andrzej Katarzyniec zapraszają na Miejską Wigilię dzisiaj – 18 grudnia o godz. 16.00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego.
 3. Zapraszamy dzisiaj młodzież z klasy VII – przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie  formacyjne po Eucharystii.
 4. We środę – dzięki Nadleśnictwu z ulicy Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele około godz. 12.00, a po Mszy św. wieczornej w budowie „szopki” i strojeniu kościoła. 
 5. Msze św. roratnie ze świecami do piątku o godz. 18.00, w ostatni dzień rorat gorąco zapraszamy dzieci z lampionami.
 6. W tym tygodniu we środę Msza św. o godz. 16.30 w Starym Żaganiu.
 7. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 8. Odwiedziny chorych w piątek 23 grudnia.
 9. W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. 
 10. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z Mszy „Pasterskich” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp. Wilhelma Pluty.
 11. W niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 12. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada w poniedziałek. W Starym Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 13. Z całego serca dziękujemy za włączenie się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej PZC: Rodzina – Rodzinie i przygotowanie świątecznych paczek.
 14. Wizyta duszpasterska w naszej parafii – tradycyjna kolęda – odbędzie się w tym roku, po raz pierwszy w nowej formule. Ze względu na to, że w parafii posługuje dwóch księży, odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą nas na kolędę. Zaproszenia do wypełnienia można zabrać przy ołtarzu bocznym.
 15. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii i gesty pomocy, a paniom z Żywego Różańca za posprzątanie kościoła.
 16. Życzymy z całego serca radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.
 17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp.: Kazimiera Wężyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie! 

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz