IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Rada Miasta oraz Burmistrz zapraszają na Miejską Wigilię dzisiaj o godz. 16.00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego.
 4. We środę – dzięki Nadleśnictwu z ulicy Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele około godz. 12.00, a po Mszy św. wieczornej w budowie „szopki” i strojeniu kościoł
 5. Msze św. roratnie ze świecami do czwartku o godz. 18.00.
 6. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
 7. Odwiedziny chorych we czwartek 23 grudnia.
 8. W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.
 9. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy, pamiętając o obostrzeniach epidemicznych, do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z Mszy „Pasterskich” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp. Wilhelma Pluty.
 10. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. W Starym Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 12. Wizyta duszpasterska w naszej parafii – tradycyjna kolęda – kolejny raz zostaje odwołana z powodu pandemii Covid-19. Zapraszamy parafian do wspólnego kolędowania i modlitwy podczas styczniowych Mszy św.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii i gesty pomocy, a paniom z Żywego Różańca za posprzątanie kościoł
 14. Życzymy z całego serca radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Antoni Okuniewicz, Michał Dobrowiński, Weronika Jackowiak, Halina Grodecka, Andrzej Białko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz