IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć ok. 20 osób, natomiast w kościołach filialnych ok. 10 wiernych. Bp diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 zapalenie światełka betlejemskiego, przyniesionego przez zastęp Zuchów – Światło z Betlejem możemy zanieść w lampionach do naszych domó
 5. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą św., przed kaplicą Grobu Pańskiego. Prosimy o wcześniejsze powiadomienie o potrzebie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 6. W poniedziałek – dzięki Nadleśnictwu z ul. Żarskiej – dotrą do kościoła choinki. Prosimy o pomoc w ich ustawieniu w kościele, w poniedziałek około godz. 11.30, a we wtorek po Mszy św. wieczornej w budowie „szopki” i strojeniu kościoła.
 7. Do środy Msze św. roratnie ze świecami – codziennie o godz. 7.00.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki oraz świece na stół wigilijny w zakrystii ministranckiej.
 9. We czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 10. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy, pamiętając o obostrzeniach epidemicznych i związanych z nimi limitach, do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp.Wilhelma Pluty.
 11. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 12. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w Niedzielę. W Starym Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó
 13. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – z oczywistych powodów zostaje odwołana. W styczniu będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości na modlitwę podczas Mszy św. i wspólne śpiewanie kolęd przy szopce betlejemskiej.
 14. Dzięki dotacji celowej w wysokości 30000 zł, z Urzędu Miasta Żagań, udało nam się zakupić dachówkę ceramiczną potrzebną do wymiany dachu nad prezbiterium i zakrystią kościoła. Nasz wkład własny wyniósł 10000 zł. Świadomi trudności i ograniczeń finansowych w gospodarstwach domowych prosimy o wsparcie zakupu materiału.
 15. Życzymy radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: + Janusz Dobrowiński, + Beata Kostyk, + Zenobia Wołujewicz, + Jan Zawada, + Wiesław Sowa, + Teresa Zabłocka Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz