IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zapalenie światełka betlejemskiego – które można zanieść w lampionach do swoich domów. Po Mszy św. dzieci przystroją „dobrymi uczynkami” choinkę, która stanie przy Bożym Żłóbku.
 3. Jutro, tj. w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – możliwość spowiedzi św. dla wszystkich przyjeżdżających na święta z zagranicy.
 4. We wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.
 6. We środę uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w Niedzielę oraz obrzęd poświęcenie wody na czas kolędowy. W St. Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 8. Na spotkanie opłatkowe zapraszamy wszystkie grupy parafialne w piątek po Mszy św. wieczornej (chór „Magnificat”, Wspólnota Domowego Kościoła, szafarze Komunii Świętej, Krąg Biblijny, Poradnictwo Rodzinne, Apostolstwo Dusz Czyścowych, Oaza Dorosłych, Wspólnota Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża, Wspólnota Krwi Chrystusa, Caritas i Rada Parafialna. Liderów poszczególnych grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania.
 9. Wizyta duszpasterska – czyli kolęda – rozpocznie się 2 stycznia 2019 r. O szczegółach i planie będziemy informować.
 10. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza opłatki na stół wigilijny.
 11. Zakończyliśmy remont dachu nawy głównej kościoła. Prosimy o pomoc w ostatecznym sfinansowaniu prac przez ofiarę do puszek. Dziękujemy za pomoc przy dostarczeniu choinek, dekoracji kościoła i posprzątanie świątyni.
 12. Na przełomie czerwca i lipca pragniemy zorganizować pielgrzymkę na trasie Polska-Czechy-Austria-Niemcy. Zapisy i program pielgrzymki dostępny w zakrystii. Informacje można zaczerpnąć także u ks. Dariusza.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Waldemar Giermak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 14. Życzymy radości i pokoju w ostatnich dniach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz