IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zapalenie światełka betlejemskiego – które można zanieść w lampionach do swoich domów. Po Mszy św. dzieci przystroją „łańcuchami darów Ducha Świętego i dobrymi uczynkami” choinkę, która stanie przy Bożym Żłóbku.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 – możliwość spowiedzi św. dla wszystkich przejeżdzających na święta z zagranicy.
 4. Jutro – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.
 6. We wtorek uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w Niedzielę oraz obrzęd poświęcenie wody na czas kolędowy. W St. Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
 8. Na spotkanie opłatkowe zapraszany wszystkie grupy parafialne w czwartek po Mszy św. wieczornej (chór „Magnificat”, Wspólnota Domowego Kościoła, szafarze Komunii Świętej, Krąg Biblijny, Poradnictwo Rodzinne, Apostolstwo Dusz Czyścowych, Oaza Dorosłych, Wspólnota Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża, Wspólnota Krwi Chrystusa, Caritas i Rada Parafialna. Liderów poszczególnych grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania.
 9. W sobotę we Mszy św. o godz. 18.00 weźmie udział żagański zespół muzyki dawnej „Con anima musica”.
 10. Wizyta duszpasterska – czyli kolęda – rozpocznie się 2 stycznia 2019 r. O szczegółach i planie będziemy informować.
 11. Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza opłatki na stół wigilijny.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na nowy system grzewczy kościoła – zebraliśmy 4000 zł, co razem stanowi 60% wartości inwestycji. Dziękujemy za pomoc przy dostarczeniu choinek, dekoracji kościoła, budowie żłóbka i posprzątanie kościoła.
 13. Życzymy radości i pokoju w ostatnim dniu oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz