IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. 
 2. Dzisiaj – Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją zachowujemy w ciągu dnia i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, i alkoholu. 
 3. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00 oraz 24.00. W Starym Żaganiu „Pasterka” o godz. 21.00, w Kolonii Laski o 22.30. Taca z Mszy „Pasterskich” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp. Wilhelma Pluty.
 4. W poniedziałek uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada we wtorek. W Starym Żaganiu obrzęd poświęcenia owsa. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 6. Z całego serca dziękujemy za włączenie się do Bożonarodzeniowej Akcji Charytatywnej PZC: Rodzina – Rodzinie.
 7. Dzisiaj po Mszy św zapowiadana, nadzwyczajna zbiórka do puszek na pomoc dla powracającej do zdrowia po operacji kardiologicznej 4-letniej Różyczki. Dziewczynka przybywa już 50 dzień na oddziale szpitalnym. Dajmy Różyczce i jej najbliższym nadzieję i odrobinę radości.
 8. Zaproszenia na wizytę kolędową można zabrać przy ołtarzu bocznym, prosimy wypełnione przekazać do 27 grudnia, żebyśmy mogli przygotować plan odwiedzin duszpasterskich.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii, gesty pomocy oraz posprzątanie kościoła.
 10. 10.Życzymy z całego serca radości i pokoju w ostatnich godzinach oczekiwania naszego Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia.
 11. 11.W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.: Tadeusz Semla i Stefania Daks. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz