IV Niedziela (Laetare – Radości) Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielą Laetare tzn. Niedzielę Radości w czasie pokuty, niedzielę wytchnienia pośród postnych wyrzeczeń. Kolor ornatu – róż – oznacza pokutny fiolet wymieszany z radosną bielą.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wspólnie z ks. Marcinem Strzyżykowskim, aby przygotować się duchowo na święta Wielkanocne. Na Msze św. z naukami zapraszamy do czwartku, o godz. 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy każdego dnia rekolekcji.
 3. We środę XI. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka, prosimy o modlitwę w intencji Papieża – o łaskę zdrowia i moc Ducha Świętego w głoszeniu Ewangelii Chrystusa.
 4. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 5. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek wieczorem – 22 marca z Żar, Zielonej Góry i z Nowej Soli wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału także naszych parafian. Szczegóły na plakacie.
 6. 24 marca w Niedzielę Palmową zapraszamy o godz. 19.00 do udziału w Miejskiej Drodze Krzyżowej, która przejdzie od kościoła Wniebowzięcia NMP do Kaplicy Grobu Bożego,  Żagańskiej Kalwarii, zapraszamy do modlitwy.
 7. Parafialny Zespół Caritas prosi o wsparcie wielkopostnej akcji charytatywnej – Pudełko z serca! Chodzi o przygotowanie paczek dla potrzebujących na czas Świąt Zmartwychwstania. Potrzebujemy 80 paczek. Na ołtarzu bocznym przygotowane są kartki ze szczegółowymi informacjami. Zostało jeszcze kilka   osób, którym warto pomóc. Zabranie kartki jest potwierdzeniem udziału w akcji.
 8. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece na wielkanocny stół, w cenie 20 złotych. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym przez Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 9. Dzisiaj zbiórka do puszek na sfinansowanie ogrzewania w kościele.
 10. Po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii na spotkanie formacyjne.
 11. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelką pomoc,  liczne gesty życzliwości, troskę o czystość kościoła i dbanie o porządek na cmentarzu .
 12. Życzymy radosnej Niedzieli i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 13. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: ś.p.: Zbigniew Tertel. Wieczny odpoczynek racz mu dać im Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz