IV Niedziela (Laetare – Radości) Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielą Laetare tzn. niedzielę radości pośród pokuty, niedzielę wytchnienia pośród postnych wyrzeczeń. Kolor ornatu – róż – oznacza pokutny fiolet wymieszany z radosną bielą.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wraz z ks. Maciejem Drozdem, aby przygotować się duchowo na święta Wielkanocne. Na Msze św. z naukami zapraszamy do czwartku, o godz. 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy każdego dnia rekolekcji.
 3. W poniedziałek obchodzimy liturgicznie uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 4. 23 marca we czwartek, w ostanim dniu rekolekcji na Mszy św. o godz. 18.30 bp Paweł Socha udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania, dlatego prosimy gorąco parafian, żeby w ostatnim dniu rekolekcji uczestniczyć w naukach o godz. 9.00 i 17.00, pozwalając młodzieży i ich najbliższym przeżyć uroczystość bierzmowania.
 5. We środę młodzież z VIII klasy po Mszy św. o godz. 18.30 będzie miała próbę przed liturgią sakramentu bierzmowania.
 6. 25 marca w sobotę uroczystość Zwiastowania NMP, dzień świętości życia, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 7. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 8. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek wieczorem – 31 marca z Zielonej Góry, z Nowej Soli i z Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału także naszych parafian. Szczegóły na plakacie.
 9. 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową zapraszamy o godz. 19.00 do udziału w Miejskiej Drodze Krzyżowej, która przejdzie od kościoła Wniebowzięcia NMP do Kaplicy Grobu w Żagańskiej Kalwarii, zapraszamy do modlitwy.
 10. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece na wielkanocny stół. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym przez Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 11. Dzisiaj zbiórka do puszek na sfinansowanie ogrzewania w kościele.
 12. Życzymy radosnej Niedzieli i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 13. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p.: Mieczysław Jankowski, Sylwester Komorkiewicz, Jan Wąsik i Wiesław Jędraszczak. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz