IV Niedziela (Laetare – Radości) Wielkiego Postu – 27.03.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielą Laetare tzn. niedzielę radości pośród pokuty, niedzielę wytchnienia pośród postnych wyrzeczeń. Kolor ornatu – róż – oznacza pokutny fiolet wymieszany z radosną bielą.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wraz z ks. dr Dariuszem Wołczeckim z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, by przygotować się duchowo na święta Wielkanocne. Na Msze św. z naukami zapraszamy do czwartku, o godz. 9.00, 17.00 oraz 18.30. Sakramentem pojednania służymy każdego dnia rekolekcji.
 3. 25 marca w uroczystość Zwiastowania NMP ks. Jarosław Stoś – ojciec Efrem – złożył w Benedyktyńskim Opactwie w Jerozolimie monastyczną profesję, w której ślubował posłuszeństwo i wierność Regule św. Benedykta i opata oraz stałość miejsca, w którym żyje. Ojciec Efrem zapewnia o modlitwie, my również pamiętajmy o nim w naszych życzliwych modlitwach.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 rozdanie krzyży dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza, a po Mszy. św. sakrament pojednania.
 5. W wtorek nie będzie czynna kancelaria.
 6. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.30  – nabożeństwo pierwszej soboty i apel jasnogórski o godz. 20.30. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek – 15 kwietnia.
 7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, szczególnie z klas VIII i dorosłych o godz. 17.15. 
 8. W piątek młodzież z VIII klasy po Mszy św. o godz. 18.00 będzie miała próbę przed liturgią sakramentu bierzmowania
 9. 5 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp Paweł Socha udzieli Sakramentu Bierzmowania.
 10. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek wieczorem – 8 kwietnia z Zielonej Góry, z Nowej Soli i z Żar wyruszą pielgrzymi do naszej Kaplicy Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału także naszych parafian. Szczegóły na plakacie. 
 11. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece na wielkanocny stół. Dochód przeznaczony jest na wsparcie remontu diecezjalnego domu dla bezdomnych.
 12. Dziękujemy za pomoc w finansowaniu remontu systemu sanitarnego w domu katechetycznym.
 13. Życzymy radosnej Niedzieli i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 14. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p.: Franciszek Milewski, Katarzyna Cieplicka, Władysław Kulasza i Robert Koteczka. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz