IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Wczoraj odbyła się III Wielkanocna Pielgrzymka Rowerowa do Bożego Grobu z Z. Góry, Szprotawy, Kożuchowa, Żar, Świebodzina, Nowej Soli oraz Żagania. Dziękujemy za uczestnictwo oraz za pomoc Urzędowi Miejskiemu, Policji, Straży Miejskiej i zespołowi Caritas.
  3. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Prosimy o modlitwę zwłaszcza w intencji powołań z naszej parafii. Z tej racji zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na uroczystą Msze św. w intencji powołań z udziałem ministranckiej SL.
  4. Dzisiaj w Kolonii Laski o godz. 12.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Specjalna Msza św. dla tej grupy dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.00.
  5. We wtorek – święto Macieja Apostoła – prosimy o modlitwę za Kościół Powszechny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.
  6. W czwartek – święto Andrzeja Boboli Męczennika, Patrona Polski – imieniny obchodzi ks. Jędrzej Polak. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, do modlitwy w intencji Solenizanta oraz powołań kapłańskich.
  7. W Niedzielę – Msza św. z sakramentem I Komunii św. o godz. 11.00. Z tego powodu— nie będzie mszy św. o godz.12.15. Sakrament spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przyjmą sakram. Komunii św.
  8. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu Nawiedzenia NMP w Niedzielę – 02 czerwca o godz. 12.15. Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznym pt.: „Nowa wieża Kościoła – okiem fotoreportera” oraz plastycznym pt: „Św. Roch i zwierzęta”. Podpisane prace składamy w zakrystii oraz u katechetów do 30 maja. Wszystkie prace zostaną pokazane w kościele. Prosimy też o pomóc w organizacji odpustu – uczestnicząc np. w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarowując fanty na licytację, której celem będzie remont dachu kościoła – prosimy o kontakt z księżmi, zakrystianką lub p. R. Borowskim
  9. Dzisiaj w ramach akcji „Pola Nadziei” – harcerska zbiórka do puszek na pomoc hospicjum w Żarach.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii. Różom Różańcowym wyrażamy wdzięczność za posprzątanie naszej świątyni.
  11. Życzymy dobrej Niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz