IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie obowiązujących przepisów sanitarnych w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 15 osób, natomiast w kościołach filialnych 8 wiernych. Prosimy o wyrozumiałość i bezwzględne przestrzeganie przepisów, i wzajemny szacunek.
 4. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 5. Dzisiaj ks. Marek Ogrodowiak obchodzi imieniny. Dziękując za obecność w naszej parafii, radość wiary, życzliwość, prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.
 6. We środę Msza św. w Starym Żaganiu o godz. 16.30.
 7. We środę na godz. 19.00, do kościoła zapraszamy rodziców dzieci, którzy decydują się na indywidualną uroczystość Pierwszej Komunii w maju. Obowiązujące ograniczenia wykluczają możliwość organizacji uroczystości w naszym kościele w innej formie.
 8. W piątek 30 kwietnia obowiązuje dyspensa, zwalniająca z postu od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy, rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny – codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 8.30.
 10. Dziękując Bogu za łaskę 50-lecia wspólnoty parafialnej każdego majowego wieczoru o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie z Maryją, naszą patronką i modlitwę Apelem Jasnogórskim.
 11. Zbliża się termin corocznego Wielkanocnego Rajdu Rowerowego do Bożego Grobu, zaplanowanego na 22 maja. Obowiązujące przepisy pozwalają na przeprowadzenie rajdu w formie indywidualnej, tzn. rodzinnie, lub w małych – kilkuosobowych grupach. Każdy, kto przejedzie z Brzeźnicy od kościoła pw. Marii Magdaleny do Kaplicy Bożego Grobu od 15 do 23 maja włącznie otrzyma okolicznościową koszulkę uczestnika rajdu. Zapraszamy do rodzinnych wycieczek lub w małym gronie przyjaciół.
 12. Z powodu obostrzeń epidemicznych kancelaria parafialna będzie nieczynna, w ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 13. Dziękujemy za pomoc na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za dbałość o czystość kościoła.
 14. Życzymy błogosławionej Niedzieli.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ś.p.: Stanisław Lewandowski, Bogumiła Lange, Krystyna Kamińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz