IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną.
 3. Na podstawie przepisów sanitarnych w naszym kościele podczas liturgii ciągle obowiązują limity uczestników.
 4. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 w kościele, a o godz. 19.00 Drogę Krzyżową będziemy celebrować na cmentarzu parafialnym. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kolonii Laski w piątek o godz. 16.30.
 6. W tym tygodniu we środę Msza św. w Kolonii Laski o godz. 16.30..
 7. Od dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne, parafialne dni skupienia. Od poniedziałku do czwartku Msze św. będziemy celebrowali o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy do spowiedzi przy kaplicy Grobu Pańskiego przed Mszą św., a we wtorek i środę również w czasie Eucharystii. Prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
 8. We czwartek biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. W piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, papież Franciszek w Watykanie zainauguruje Rok Rodziny.
 10. W przyszłą sobotę – 20 marca, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży ze SP 7 przygotowującej się sakramentu bierzmowania, zapraszamy uczniów z klas VIIIc i VIIId, oraz młodzież z innych szkół.
 11. Rozpoczęła się Wielkanocna Akcja Caritas. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece wielkanocne w cenie 15 zł. Potraktujmy to, jako formę wielkopostnej jałmużny, ponieważ środki z dystrybucji zostaną przeznaczone na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach, oraz dla seniorów potrzebujących wsparcia.
 12. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy koleją zbiórkę do puszek na ogrzewanie kościoła.
 13. 26 marca z Żar wyruszy EDK – „Podejmij wyzwanie i stań się nowym człowiekiem”. 40 kilometrowa, nocna wędrówka i modlitwa zakończą się w naszej Kaplicy Bożego Grobu, szczegóły na plakacie.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.
 15. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 16. W trudnym czasie trwającej już ponad rok pandemii koronawirusa pamiętajmy o charyzmatach naszej parafii i z wiarą módlmy się do Pokonującego śmierć i grzech Zbawiciela za wstawiennictwem naszego patrona św. Rocha: Wszechmogący, wieczny Boże, któryś dla zasług św. Rocha, wyznawcy swego, wszelkie zaraźliwe choroby łaskawie powstrzymać raczył, daj sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób, a przede wszystkim od zarazy wolnymi byli, aby one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Amen.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p.: Włodzimierz Hanusek, Włodzimierz Kędzierski i Bronisław Szakiel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz