IV Niedziela Zwykła – 03.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów za modlitwę, chwilę rozmowy i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w Domu Katechetycznym pierwsze spotkanie nowej parafialnej inicjatywy „Spotkania Kobiet na Górce” pt. „Mapy marzeń”. Zapraszamy wszystkich panie.
4. Nabożeństwo w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Oazy Dorosłych. Zapraszamy po feriach nowych chętnych.
6. W sobotę obchodzimy Dzień Chorych. Zapraszamy na Mszę św. z sakramentem namaszczenia o godz. 9.00. Przypominamy, że sakrament chorych jest umocnieniem w chorobie i słabości, dlatego można go przyjąć wielokrotnie. Po Mszy św. spotkanie przy herbacie i ciastku. Prosimy rodziny i sąsiadów osób chorych o pomoc w dotarciu do kościoła na tę uroczystość.
7. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30.
8. Msze św. w środę w Kolonii Laski i w czwartek w St. Żaganiu – odprawiane będą ponownie po 17.02.2019 r.
9. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem z grupy młodszej w Niedzielę – zaczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
10. Przypominamy o spotkaniach oazy młodzieżowej w piątki wieczorem o godzinie 18:00, oazy dziecięcej w soboty o godz. 12.30 oraz scholi dziecięcej o godz. 14.00 – oczekujemy nowych chętnych.
11. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 12 lutego – we wtorek – o godz. 18.45 do Domu Katechetycznego na pierwsze organizacyjne spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej, którą poprowadzi ks. Dariusz.
12. W parafii rozpoczyna działalność Parafialna Grupa Warcabowa. Wszystkich którzy są zainteresowani tą formą logicznej rozrywki zapraszamy na pierwsze spotkanie 21 lutego – czwartek – o godz. 17.00.
13. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych 600 zł, a na Dom Samotnej Matki w Żaganiu złożyliśmy ofiarę w wysokości 270 zł.
14. W przyszłą Niedzielę z okazji Światowego Dnia Chorych – zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
15. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, za pomoc w uprzątnięciu choinek i za troskę o czystość naszej świątyni.
16. Życzymy błogosławionego tygodnia.
17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Ryszard Frydel, Henryk Wdowik, Elżbieta Nowak, Iwona Kobek, Tadeusz Zomer, . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz